پیام فرستادن
تماس با ما

تماس با شخص : Jessie

شماره تلفن : +8615565877070

WhatsApp : +8615565877070

Free call

لودر چرخ

April 3, 2023

آخرین اخبار شرکت لودر چرخ

نحوه کار با لودر چرخ به روش ایمن

لودر چرخنوعی ماشین آلات ساخت و ساز زمین کار است که به طور گسترده در بزرگراه، راه آهن، ساخت و ساز، نیروگاه آبی، بندر، معدن و سایر پروژه های ساختمانی استفاده می شود.عمدتاً برای بیل کردن مواد فله مانند خاک، ماسه، آهک، زغال سنگ، خاک سخت و غیره برای عملیات بیل کردن سبک و حفاری استفاده می شود.همچنین می تواند بولدوزر کردن، بلند کردن و بارگیری و تخلیه مواد دیگر مانند چوب را با تغییر وسایل کار کمکی مختلف انجام دهد.

اما چگونه می توانیم با خیال راحت از لودر چرخ دار استفاده کنیم؟بیایید روی 4 نکته زیر تمرکز کنیم.

1. اقدامات احتیاطی ایمنی عمومی

① قبل از استفاده از لودر، راننده و پرسنل مربوطه باید دفترچه راهنمای بهره برداری و نگهداری یا راهنمای بهره برداری و نگهداری ارائه شده توسط سازنده را به دقت مطالعه کنند و دستورالعمل های مشخص شده در داده ها را دنبال کنند.در غیر این صورت عواقب جدی و زیان های غیرضروری به همراه خواهد داشت.

②لباس راننده باید الزامات ایمنی را داشته باشد و تجهیزات حفاظتی لازم را بپوشد.

③ اگر منطقه عملیاتی کوچک یا در یک منطقه خطرناک است، علائم هشدار باید در محدوده یا در نقطه خطرناک نمایش داده شود.

④ رانندگی پس از نوشیدن الکل یا خستگی بیش از حد برای راننده اکیدا ممنوع است.

⑤هنگام انجام عملیات تعمیر و نگهداری یا بازرسی در ناحیه لولای مرکزی، یک "میله ضد چرخش" باید نصب شود تا از چرخش نسبی قاب های جلو و عقب جلوگیری شود.

⑥بعد از توقف لودر، در مکانی با نرده های نردبانی از لودر سوار و پیاده شوید.هرگز هنگام کار یا راه رفتن لودر بالا و پایین نپرید.

⑦زمانی که برای تعمیر و نگهداری باید لودر را بالا بیاورید، بوم برآمده باید محکم باشد تا اطمینان حاصل شود که بوم هرگز تحت هیچ شرایط نگهداری نمی افتد.

2. اقدامات احتیاطی قبل از راه اندازی موتور

① بررسی کنید و مطمئن شوید که روشنایی همه لامپ ها و هر لامپ نمایشگر می تواند به طور معمول نمایش داده شود.به ویژه، نمایش عادی چراغ های راهنما و نشانگرهای ترمز را بررسی کنید.

② هنگام روشن کردن موتور، بررسی کنید و مطمئن شوید که کسی زیر وسیله نقلیه یا نزدیک لودر کار نمی کند، تا مطمئن شوید که تصادفی رخ نمی دهد.

امنیت خود یا دیگران را به خطر بیندازید.

③قبل از شروع به کار باید دسته کنترل شیفت لودر به حالت خنثی منتقل شود.

④برای سیستم ترمز بدون ترمز اضطراری، دسته ترمز دستی باید به موقعیت پارک منتقل شود.

⑤ موتور را فقط در مکانی با جریان هوا خوب روشن یا روشن کنید.اگر در داخل خانه کار می کند، درگاه اگزوز موتور باید به بیرون وصل یا رو به بیرون باشد.

3. اقدامات احتیاطی ایمنی پس از راه اندازی موتور و در حین کار

① پس از روشن کردن موتور، قبل از آماده شدن برای استارت، منتظر بمانید تا فشار ترمز به فشار مطمئن برسد تا از ایمنی ترمز هنگام رانندگی اطمینان حاصل کنید.در صورت وجود ترمز اضطراری، دکمه شیر ترمز دستی و اضطراری را فشار دهید (فقط زمانی که فشار هوا به فشار شروع مجاز رسید، دکمه را می توان فشار داد، در غیر این صورت با فشار دادن به طور خودکار به بالا می پرد) تا حالت اضطراری و ترمز دستی آزاد می شود و سپس استارت در دنده است.اگر ترمز اضطراری وجود ندارد، فقط دسته ترمز دستی را پایین بیاورید و ترمز دستی را رها کنید تا شروع شود.

⑥قبل از شروع به راه رفتن، ابتدا همه جوی استیک ها، پدال ها و فرمان را امتحان کنید و قبل از شروع به کار مطمئن شوید که در حالت عادی هستند.به بررسی سالم بودن فرمان و ترمز توجه ویژه ای داشته باشید.قبل از شروع به دویدن مطمئن شوید که فرمان و ترمز کاملاً طبیعی است.

⑦هنگام سفر، سطل را در ارتفاع حدود 400 میلی متری از زمین قرار دهید.هنگام کار بر روی شیب های مناطق کوهستانی یا عبور از گودال ها و موانع دیگر، باید سرعت خود را کم کرده، پیچ های کوچک انجام دهید و توجه داشته باشید که از واژگونی خودداری کنید.هنگامی که سطح بارگیری در یک شیب تند شروع به سر خوردن به یک سمت می کند، باید فوراً تخلیه شود تا از سر خوردن بیشتر به پایین جلوگیری شود.

⑧ سعی کنید از لاستیک های زیاد و لغزش بیش از حد در حین کار جلوگیری کنید.سعی کنید از آویزان شدن دو چرخ در هوا خودداری کنید و ادامه کار فقط با دو چرخ روی زمین مجاز نیست.

⑨هنگامی که به عنوان تراکتور استفاده می شود، فقط مجاز به اتصال به دستگاه کشش است، هیچ کس مجاز نیست بین جسم بکسل شده و لودر بایستد و برای جلوگیری از حوادث ایمنی باید فاصله ایمن مشخصی رعایت شود.

②اشیاء معیوب در جاده ای که لودر در حال راه رفتن است را بردارید و به موانعی مانند بلوک های آهنی و گودال ها توجه ویژه ای داشته باشید تا از بریدن لاستیک جلوگیری کنید.

③آینه دید عقب را طوری تنظیم کنید که راننده بعد از نشستن روی صندلی بهترین دید را داشته باشد.

④ مطمئن شوید که بوق لودر، چراغ‌های سیگنال پشتی و همه وسایل ایمنی می‌توانند به طور عادی کار کنند.

⑤ هنگامی که می خواهید استارت بزنید یا بررسی کنید که فرمان انعطاف پذیر است، ابتدا باید بوق را بزنید تا به اطرافیان هشدار دهید که به ایمنی توجه کنند.

4. اقدامات احتیاطی ایمنی هنگام خاموش کردن

① لودر باید روی زمین صاف و سطل روی زمین قرار گیرد.هنگامی که موتور خاموش است، لازم است چندین بار دستگیره عملیاتی دستگاه کار را بکشید تا اطمینان حاصل شود که هر سیلندر هیدرولیک در حالت استراحت بدون فشار قرار دارد.هنگامی که لودر را فقط می توان روی سطح شیب دار پارک کرد، لاستیک ها باید به خوبی بالشتک شوند.

② دسته های مختلف را در حالت خنثی یا وسط قرار دهید

③ ابتدا کلید قفل برقی را بردارید، سپس کلید برق اصلی را خاموش کنید و در نهایت درها و پنجره ها را ببندید.

④ برای جلوگیری از انفجار لاستیک ها در اثر گرما و ایجاد تصادف، در مکان هایی با شعله باز یا دمای بالا پارک نکنید.

⑤ هنگام استفاده از شیر ترکیبی یا مخزن ذخیره هوا برای باد کردن لاستیک، افراد نباید جلوی لاستیک بایستند تا از آسیب ناشی از انفجار جلوگیری کنند.

با ما در تماس باشید

وارد کنید پیام شما

jessie@harvest-machinery.com
+8615565877070
+8615565877070
+8615565877070
+8615565877070
+8615565877070
+8615565877070
+8615565877070
+8615565877070